Son Dakika
23 Mart 2017 Perşembe
REKLAM-4
REKLAM-4

Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanlığından Türkmenlere yardım kampanyası

30 Kasım 2016 Çarşamba, 18:06

Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanlığı Türkmenlere yardım kampanyası ile ilgili açıklama yayınladı.

İşte o açıklama;

“Değerli Basın Mensupları;

Öncelikle dün gece Adana ilimizin Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangınında hayatını kaybeden 13 kardeşimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim tekrarından ve beterinden ülkemizi, milletimizi muhafaza eylesin.

Ayrıca hepimizin malumu olduğu üzere soydaşlarımıza yapılan zulmü başta AB olmak üzere tüm dünya sessiz bir şekilde izlemektedir. Biz Ülkü Ocakları olarak her zaman olduğu ve bundan sonra da Allah ömür verdikçe olacağı gibi soydaşlarımızın, kardeşlerimizin acısını paylaşıp yanında olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin ve yakın coğrafyamızın içinde bulunduğu  terör belasının sonlandırılması için Devlet ve Millet olarak üzeremize düşeni yapmaya başladığımızı gözlemlemekteyiz. Geç kalınmış hamlelerin geç de olsa yapılmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isteriz.

Türk – İslam ülküsünü yani ‘ TURAN DAVASINI’  gönlünde yaşayan ve kendisine kızıl elma olarak belirlemiş bir milletiz. Bu konuda Rahmetli Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş “ Daima bir hedefiniz olsun ve hedefiniz TURAN olsun, başarı için bir sebebiniz olsun ve sebebiniz Allah’ın rızası olsun “ demiştir. Ziya Gökalp ise Vatan tarifini  “  Vatan ne Türkiye’dir Türklere, ne Türkistan, Vatan tek ve müebbettir; TURAN “  olarak yapmaktadır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından organize edilen ve Ülkemizin dört yanında her il ve ilçe de gerçekleştirilen TÜRKMENLERE YARDIM KAMPANYASINA bizde Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanlığı olarak katılıyoruz. İlimizin her ilçesinde ve merkez de bulunan Ülkü Ocakları vasıtası ile yardım etmek isteyen vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.

Bu minvalde Türkmen kardeşlerimize ihtiyacı olan yardımları değerli olacak şekilde kullanılmamış ürünlerden olmasına azami önem veriyoruz. Allah(c.c.) Bakara suresinin bir çok ayetinde infak etmenin öneminden bahsetmektedir. Ayrıca Peygamber (s.a.v.) efendimiz bir çok hadisinde kendi giydiklerinden, sevdiklerinden, yediklerinden infak etmenin önemine değinmiştir. Bu sebeplerle bu kampanya döneminde ikinci el veya kötü durumda bulunan eşyalar gönderilmeyecektir.

Yaptığımız kampanyamızda öncelikli ihtiyaç bulunan ”un, salça, nohut, kuru fasulye, mercimek, bulgur, pirinç, konserve yiyecekler, pekmez, kullanılmamış ayakkabı,  kaban, bebek bezi, bebek maması, hasta bezi, battaniye, sünger yatak “ talepleri karşılanacaktır.

Kampanyamız 4 Aralık Pazar günü son bulacaktır. Nakdi yardım kabul edilmemektedir. Nakdi yardım yapmak isteyenlerin listede bulunan malzemelerden alıp göndermelerini rica ederim.

Dünya menfaatlerine önem vermeyen biz ülkücülerin yegâne gayesi Rıza-yı ilahidir.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene !  ”

 

 

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir