Son Dakika
29 Nisan 2017 Cumartesi

Yuntdağı’na hizmet atağı

06 Kasım 2016 Pazar, 13:37

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yuntdağı’nın en yoğun nüfuslu kırsal mahallelerinde belediyenin yaptığı ve yapımına devam ettiği çalışmaları yerinde inceledi.
Yuntdağı’nda Recepli, Pelitalan, Maldan, Osmancalı ve Gürle mahallelerinde Yunusemre Belediyesi’nin tamamladığı ve yapımı devam eden çalışmaları inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, mahalle halkıyla da biraraya gelerek taleplerini dinledi. Başkan Çerçi’ye Belediye Başkan Yardımcısı Ramis Şiyak, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Gürler, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Zafer İkinci, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Şener, daire müdürleri ve mahalle muhtarları eşlik etti. Ziyaretlerde vatandaşların teveccühüyle karşılanan Başkan Çerçi, onlarla yakından ilgilendi. Yuntdağı’nın en büyük mahallelerinden olan Maldan’da aşure hayrı da yapan Başkan Çerçi, geçmişleri 300 yıla dayanan mahallelerde yaşanan sıkıntıların aşılması için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Yuntdağı’nda çamurlu yol kalmayacağının müjdesini veren Başkan Mehmet Çerçi, mahalle yollarının yüzde 90’ının tamamlandığını 2018 yılı sonuna kadar da kilitli parke taşsız yol kalmayacağını ifade etti.

Kırsal mahalleler çamurdan kurtuluyor
Mahallede vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı Çerçi, “Kırsal mahallelerimizde meydan ve düğün salonu projelerimiz var. Maldan Mahallemize de 2017 yılı içerisinde düğün salonu kazandıracağız. Mahallelerimizde çocuklarımız için oyun ve spor alanları oluşturuyoruz. Bunların çoğunu önümüzdeki yıl içerisinde hayata geçireceğiz. Kırsal mahallelerimizin ihtiyaçları var. Kırsal mahallelerimizi önemsiyoruz. Göreve gelir gelmez çamur içinde olan mahallelerimizde kilitli parke taşı döşeme çalışması yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. 2018 yılı sonuna kadar çamur sorunu yaşayan mahallemiz kalmayacak. Projelerimiz de belirli program dahilinde teker teker hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir