PTT 1. Lig'de 2016-2017 sezonunun fikstürü belli oldu.
Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'daki merkezinde gerçekleştirilen kura çekimine TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Düşmez ve Erhan Kamışlı, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın ile kulüp temsilcileri katıldı.
Ligde yeni sezon 19, 20, 21 ve 22 Ağustos günleri yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak. Ligin 16 hafta sürecek ilk yarısı 25 Aralık'ta sona erecek. İkinci yarısı 7, 8, 9 Ocak 2017'de başlayacak ligde normal sezon 21 Mayıs 2017'de yapılacak 34. hafta müsabakalarıyla tamamlanacak.
Statü
Müsabakalar sonunda 1. Lig'de ilk 2 sırayı alan takımlar Süper Lig'e yükselecek.
Ligi 16, 17 ve 18. sırada bitiren üç takım, 2. Lig'e düşecek. Lig sonunda 3, 4, 5 ve 6. sırayı alan dört takım Süper Lig'e yükselecek 3. takımın belirleneceği play-off müsabakalarında mücadele edecek.
Play-off'ta, ligi 3. bitiren takım ile 6. bitiren ekip, 4. sırada yer alan takım ile 5. bitiren karşı karşıya gelecek. İki maç üzerinden oynanacak eşleşmede tur atlayan takımlar, tarafsız sahada yapılacak finalde, Süper Lig'e çıkma mücadelesi verecek.
İlk haftanın programı
Fikstür çekimi sonrası PTT 1. Lig'de yeni sezonun ilk haftasının maç programı şöyle oluştu:
Şanlıurfaspor-Ümraniyespor
Denizlispor-Bandırmaspor
Altınordu-Giresunspor
Manisaspor-Elazığspor
Mersin İdmanyurdu-Yeni Malatyaspor
Balıkesirspor-Eskişehirspor
Boluspor-Sivasspor
Samsunspor-Adana Demirspor
Büyükşehir Gaziantepspor-Göztepe
2. HAFTA
Göztepe - Altınordu
Giresunspor - Balıkesirspor
Ümraniyespor - Manisaspor
Adana Demirspor - Denizlispor
Bandırmaspor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Eskişehirspor - Şanlıurfaspor
Elazığspor - Boluspor
Sivasspor - Mersin İdmanyurdu
Yeni Malatyaspor Samsunspor
3. HAFTA
Elazığspor - Ümraniyespor
Şanlıurfaspor - Giresunspor
Manisaspor - Eskişehirspor
Altınordu - Bandırmaspor
Denizlispor - Yeni Malatyaspor
Balıkesirspor - Göztepe
Boluspor - Mersin İdmanyurdu
Samsunspor - Sivasspor
Gaziantep B.Ş. Belediyespor - Adana Demirspor
4.HAFTA
Göztepe - Şanlıurfaspor
Ümraniyespor - Boluspor
Giresunspor - Manisaspor
Adana Demirspor - Altınordu
Bandırmaspor - Balıkesirspor
Mersin İdmanyurdu - Samsunspor
Eskişehirspor - Elazığspor
Sivasspor - Denizlispor
Yeni Malatyaspor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
5.HAFTA
Elazığspor - Giresunspor
Şanlıurfaspor - Bandırmaspor
Manisaspor - Göztepe
Denizlispor - Mersin İdmanyurdu
Altınordu - Yeni Malatyaspor
Balıkesirspor - Adana Demirspor
Boluspor - Samsunspor
Ümraniyespor - Eskişehirspor
Gaziantep B.Ş. Belediyespor - Sivasspor
6.HAFTA
Göztepe - Elazığspor
Giresunspor - Ümraniyespor
Samsunspor - Denizlispor
Adana Demirspor - Şanlıurfaspor
Bandırmaspor - Manisaspor
Mersin İdmanyurdu - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Eskişehirspor - Boluspor
Sivasspor - Altınordu
Yeni Malatyaspor - Balıkesirspor
7.HAFTA
Elazığspor - Bandırmaspor
Eskişehirspor - Giresunspor
Şanlıurfaspor - Yeni Malatyaspor
Manisaspor - Adana demirspor
Altınordu - Mersin İdmanyurdu
Balıkesirspor - Sivasspor
Boluspor - Denizlispor
Gaziantep B.Ş. Belediyespor - Samsunspor
Ümraniyespor - Göztepe
8.HAFTA
Göztepe - Eskişehirspor
Giresunspor - Boluspor
Bandırmaspor - Ümraniyespor
Adana Demirspor - Elazığspor
Samsunspor - Altınordu
Denizlispor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Mersin İdmanyurdu - Balıkesirspor
Sivasspor - Şanlıurfaspor
Yeni Malatyaspor - Manisaspor
9.HAFTA
Elazığspor - Yeni Malatyaspor
Şanlıurfaspor - Mersin İdmanyurdu
Eskişehirspor - Bandırmaspor
Altınordu - Denizlispor
Manisaspor - Sivasspor
Boluspor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Balıkesirspor - Samsunspor
Giresunspor - Göztepe
Ümraniyespor - Adana Demirspor
10.HAFTA
Gaziantep B.Ş. Belediyespor - Altınordu
Bandırmaspor - Giresunspor
Samsunspor - Şanlıurfaspor
Adana Demirspor - Eskişehirspor
Denizlispor - Balıkesirspor
Mersin İdmanyurdu - Manisaspor
Sivasspor - Elazığspor
Göztepe - Boluspor
Yeni Malatyaspor Ümraniyespor
11.HAFTA
Göztepe - Bandırmaspor
Elazığspor - Mersin İdmanyurdu
Eskişehirspor - Yeni Malatyaspor
Şanlıurfaspor - Denizlispor
Manisaspor - Samsunspor
Boluspor - Altınordu
Balıkesirspor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Ümraniyespor - Sivasspor
Giresunspor - Adana Demirspor
12.HAFTA
Adana Demirspor - Göztepe
Gaziantep B.Ş. Belediyespor - Şanlıurfaspor
Mersin İdmanyurdu - Ümraniyespor
Bandırmaspor - Bboluspor
Samsunspor - Elazığspor
Denizlispor - Manisaspor
Altınordu - Balıkesirspor
Sivasspor - Eskişehirspor
Yeni Malatyaspor - Giresunspor
13.HAFTA
Göztepe - Yeni Malatyaspor
Elazığspor - Denizlispor
Şanlıurfaspor - Altınordu
Eskişehirspor - Mersin İdmanyurdu
Manisaspor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Boluspor - Balıkesirspor
Bandırmaspor - Adana Demirspor
Ümraniyespor - Samsunspor
Giresunspor - Sivasspor
14.HAFTA
Adana Demirspor - Boluspor
Gaziantep B.ş. Belediyespor - Elazığspor
Balıkesirspor - Şanlıurfaspor
Samsunspor - Eskişehirspor
Mersin İdmanyurdu - Giresunspor
Altınordu - Manisaspor
Denizlispor - Ümraniyespor
Sivasspor - Göztepe
Yeni Malatyaspor Bandırmaspor
15.HAFTA
Yeni Malatyaspor - Adana Demirspor
Elazığspor - Altınordu
Eskişehirspor - Denizlispor
Şanlıurfaspor - Boluspor
Bandırmaspor - Sivasspor
Manisaspor - Balıkesirspor
Ümraniyespor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Göztepe - Mersin İdmanyurdu
Giresunspor Samsunspor
16.HAFTA
Gaziantep B.Ş. Belediyespor - Eskişehirspor
Samsunspor - Göztepe
Boluspor - Yeni Malatyaspor
Balıkesirspor - Elazığspor
Mersin İdmanyurdu - Bandırmaspor
Denizlispor - Giresunspor
Altınordu - Ümraniyespor
Şanlıurfaspor - Manisaspor
Sivasspor - Adana Demirspor
17.HAFTA
Elazığspor - Şanlıurfaspor
Eskişehirspor - Altınordu
Manisaspor - Boluspor
Bandırmaspor - Samsunspor
Ümraniyespor - Balıkesirspor
Göztepe - Denizlispor
Giresunspor - Gaziantep B.Ş. Belediyespor
Adana Demirspor - Mersin İdmanyurdu
Yeni Malatyaspor - Sivasspor
Editör: TE Bilisim