Son Dakika
27 Nisan 2017 Perşembe

Kula’ya engelli araçları için şarj istasyonu

21 Nisan 2017 Cuma, 09:59

MANİSA’nın Kula Belediyesi, Salihli Sanayi ve Ticaret Odası’nın katkılarıyla engelli araçları için şarj istasyonu kurdu. Kula Belediyesi önünde kurulan şarj istasyonunu inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için her zaman daha iyisini yapmaya çalıştıklarını belirtti.

 

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteğiyle ilki Kula Belediyesi’nin önünde kurulan ‘Akülü Araç Şarj İstasyonu’, ilçede yaşayan engelli vatandaşlara ve yolu Kula’dan geçen tüm engellilere hizmet verecek. Akülü sandalye kullanan engelli vatandaşların araçlarını rahatça şarj edebilecekleri istasyon, aynı zamanda vatandaşlara bu noktada şarj ünitesine bağlı ekrandan sesli ve görüntülü video izleme imkanı da sunuyor. Yeni kurulan engelli aracı şarj istasyonunu inceleyen Kula Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Tosun, şarj istasyonun özellikleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Engelli vatandaşların sosyal hayattan kopmamaları için belediye olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirdiklerini belirten Başkan Tosun, “Kula’da engelli vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik birçok hizmeti hayata geçirdik. Prestij caddelerimizde görme engelli vatandaşlar için kabartmalı kaldırımlardan, Bülent Ecevit Engelsiz Parkı ve Cemal Ergün Engelsiz Yaşam Merkezine varana kadar birçok yenilik gerçekleştirdik. Manisa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte maddi durumu kötü olan vatandaşlarımıza akülü tekerlekli sandalye temin ediyoruz. Şimdi de akülü sandalye kullanan engelli vatandaşlarımız için Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destekleriyle ilk defa engelli aracı şarj istasyonu kurduk. Akülü sandalyesi olan engelli hemşerilerimiz bu noktaya gelerek zahmetsizce araçlarının şarjını gerçekleştirebilecek ve bunu yaparken sıkılmamaları adına istasyonda yer alan ekranlardan sesli görüntüler izleyebilecekler. İhtiyaç hissedilen noktalarda bu istasyonların yenilerini ekleyeceğiz, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir